Vtech, Unitronic, Compsport? Przepychanki Topic is solved

Kampos
Miejscowość: Słupia J.
Samochód: Megane II RS 2007

12 lut 2019, 14:49  

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ale tu mowa o 3rs, a nie o 2, tym bardziej GT. Nie w każdym aucie brak kata da takie same rezultaty.

Awatar użytkownika

Shymek
RS Troll Master
RS Troll Master
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Laguna 3 dCi

12 lut 2019, 15:08  

W Megane II RS / GT oraz Megane III RS / GT jak i całej masie innych aut z silnikiem F4R(t) są identyczne katalizatory więc to raczej mówi samo za siebie ;-)

Awatar użytkownika

NeeRek
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Miejscowość: Sokołów Podl
Samochód: Megane 2 GT

12 lut 2019, 16:42  

Kampos pisze:Ale tu mowa o 3rs, a nie o 2, tym bardziej GT. Nie w każdym aucie brak kata da takie same rezultaty.

Pewnie nie jesteś poinformowany, ale katy w 2 GT/RS czy 3 GT/RS masz takie same.
Także u mnie w pe*alskim GTku powinno to dac mniejszy efekt bo mam tylko <200km gdzie w 3RS masz prawie 300 i spaliny potrzebują lepszego przepływu ;)
Aa dało sporo i na papierze i w odczuciach z jazdy.
W 3RS będzie podobnie albo i lepiej, szczególnie jak ktoś robi program :)

Kampos
Miejscowość: Słupia J.
Samochód: Megane II RS 2007

12 lut 2019, 17:00  

Co do takich samych katów to nie wiedziałem, mój błąd ;-) U mnie w 2rs po dp i w sumie kompletnym dolocie (dolot zapewne mocy nie podniósł w 7 stopniach podczas pomiaru) wyszło 240km

Awatar użytkownika

kolin
Samochód: Megane RS III

14 lut 2019, 18:04  

A myślicie że duża będzie różnica miedzy downpipem 2.75 a 3 cale?

Awatar użytkownika

Shymek
RS Troll Master
RS Troll Master
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Laguna 3 dCi

14 lut 2019, 20:07  

NIkt nigdy chyba nie porównywał - na 3" będzie trochę lepszy dół ale już fabrycznie jest tam tyle niuta że nie ma potrzeby by było więcej. Różnica będzie jak z czasem naszłaby Cię ochota na zmianę turbo na hybrydę itd.

Awatar użytkownika

Coupe2009
Miejscowość: EL
Samochód: Megane III TCe 180

15 lut 2019, 10:26  

Mam TCe 180

+ turbo z RS 15T
+IC z RS
+downpipe 2,75"

Wczoraj pisałem do Unitronic w sprawie terminu i ceny i dostałem taką odpowiedź:

Witam,
w GT180 problemem nie jest downpipe a reszta wydechu, jeżeli ten element zostanie seryjny to samochód będzie gubił zapłony powyżej 250KM. koszt modyfikacji tak jak napisałem Damianowi 1800zł po jego załatwionych zniżkach.

I teraz mam zagwozdkę. Cześć z was ma tutaj porobione auta pod 300KM ale ktoś ruszał wydech poza downpipe? Miały być "tanie" mody ale to się chyba nie uda. Pytanie czy jak mam mieć 250KM to czy jest sens jechać do Uni, w okolicy taką mapę ogarną za 1000+. Inna sprawa to czy da się zrobić odetkany ale względnie cichy układ wydechowy i jakie są to mniej/więcej koszta?

Awatar użytkownika

Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Samochód: Megane III RS
Kontaktowanie:

15 lut 2019, 10:28  

Kup wydech od RS 2,5" wrzuć DP i 300KM ogarniesz oczywiście tylko jak będzie zimno :D

Awatar użytkownika

LiszoGt
Forumowy Janusz
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III GT 20T RK 299
Kontaktowanie:

15 lut 2019, 10:59  

Moim zdaniem, jak chcesz mieć i wystarczy Ci 250 to możesz spróbować u kogoś tam u siebie, bo taniej i bliżej. i faktycznie wypada zapłon przez ten tylni seryjny tłumik (w moim przypadku tak było)
Ja mam DP -> środek od Rs-a -> brak tylniego. / na czasie zostanie to zmienione albo na rure jako środek i przelotowy tył albo na tylni od rs-a + przepustnica.
Zawsze możesz zrobić DP -> rura ->przepustnica-> tylni od rs-a. (przepustnica ok.300zł + tylni od rs-a 100/200, rura 80)
Mi po zamontowaniu DP,IC,Turbo,bez tylniego seria wyszła coś koło 260, potem coś tam się pomęczyli w krakowie do 270 i odpuścili.
Po co mu cały wydech? sam tylni mu wystarczy aby wszystko chodziło bez niespodzianek...
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Awatar użytkownika

Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Kontaktowanie:

15 lut 2019, 11:09  

LiszoGt pisze:Po co mu cały wydech? sam tylni mu wystarczy aby wszystko chodziło bez niespodzianek...

Bo seria w 180 ma małą średnicę?

Awatar użytkownika

LiszoGt
Forumowy Janusz
Kontaktowanie:

15 lut 2019, 11:11  

Noi? ale on napisał ,że chce tanio a nie drogo...

Awatar użytkownika

Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Kontaktowanie:

15 lut 2019, 11:13  

Aaaa nie no jak chce tanio to lepiej trafić nie mógł niż na forumowego speca ;]

Awatar użytkownika

LiszoGt
Forumowy Janusz
Kontaktowanie:

15 lut 2019, 11:20  

Pływak pisze:Aaaa nie no jak chce tanio to lepiej trafić nie mógł niż na forumowego speca ;]

Po co przepłacać? pracujesz w IT ,że lubisz? :-D

drive
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Samochód: Megane

15 lut 2019, 11:23  

Zawsze przy takich modach wychodzą dodatkowe koszta.. Niestety mnie też to spotkało, radzę zrobić cały wydech nie dość że będziesz się za każdym razem cieszył z jego dźwięku to jeszcze odetkasz auto bo jest tam wąsko :) kolejny plus to egt

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika

Pływak
Real RS Owner
Real RS Owner
Kontaktowanie:

15 lut 2019, 11:28  

LiszoGt pisze:Po co przepłacać? pracujesz w IT ,że lubisz? :-D

Wręcz przeciwnie dyplom z mechaniki robiłem dlatego jestem zdania, ze jak coś robić to porządnie, a nie półśrodki, a później sobie pluć w brodę. Jak dorwie na szrocie to za kilka stówek wydech od RSa kupi, jeden kompletny od łącznika elastycznego do końcowego wisi za 800zł i cena jeszcze do dogadania pewnie. Na tej śmiesznej seryjnej rurce to pewnie ciśnienie spalin i EGT idzie w kosmos.... no ale co ja tam wiem...

Awatar użytkownika

klaudiusz76
Real RS Owner
Real RS Owner
Miejscowość: Wawa/Siemiatycze
Samochód: Megane RS

15 lut 2019, 11:33  

Pogadaj z Mestwinem, może gdzieś mu się wala mój wydech kompletny ..... ale wątpie

•   Informacje