M3RS - przerobiony anglik, iść w to ?

Autor tematu
Miki392
Samochód: Citroen C4 B7

12 lis 2019, 0:10  

Cześć, z góry mówię użyłem opcji szukaj, ale nic nie znalazłem. Rozglądam się za Megane 3 RS. Wpadły mi jakieś egzemplarze i właśnie 2 sztuki przerobione z anglika. Jak Wy to widzicie ? Na początku byłem na nie bo przekładaniec, pewnie jest źle poskładany, ktoś coś zapomniał przełożyć, źle to zrobił itp. itd. Podobno jednak przekładka jest bardzo prosta i nie narusza konstrukcji auta chyba tak to mogę nazwać w sensie jest bezpieczny itp. Proszę o pomoc, wytłumaczenie czy można w to iść czy kompletnie nie bo to nie Europa i koniec kropka. Dlaczego myślę o Angliku ? ponieważ mój budżet nie jest za wesoły, chyba jedyny powód.

Awatar użytkownika

Maćko
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Samochód: Megane III GT Tce 180

12 lis 2019, 6:05  

Nawet jeśli przekładka jest rzeczywiście, tak jak mówisz, prosta to mimo wszystko może być spieprzona przez kogoś, kto się na tym nie zna. Weź to pod uwagę, bo zawsze jest szansa, że będziesz musiał to po kimś poprawiać. To są dodatkowe koszta, a sam mówisz, że budżet masz niewesoły.
Zapytaj sprzedających przez kogo były robione przekładki i poczytaj opinie w necie, może robiły to profesjonalne firmy i nie ma czego się obawiać.
Pytanie czy szukanie oszczędności już przy zakupie auta to dobry pomysł? Do portfela się nie zagląda ale poczytaj o utrzymaniu rsa
viewtopic.php?f=41&t=2474

Awatar użytkownika

Tctomasz
Real RS Owner
Real RS Owner
Miejscowość: Kraków
Samochód: Megane III rs

12 lis 2019, 7:53  

Nie brałbym, tym bardziej, że ostatnio zauważyłem że za "przekładańce" chcą tyle samo co za europę...albo nawet więcej :-)

Awatar użytkownika

Shymek
RS Troll Master
RS Troll Master
Miejscowość: Stolica Warmii i Mazur
Samochód: Laguna 3 dCi

12 lis 2019, 8:58  

Awatar użytkownika

PatiEK_PL
Miejscowość: Warszawa
Samochód: MIIRSphI SCIIphII

12 lis 2019, 9:12  

Jeśli przekładka polega na wymianie części mechanicznych, bez cięcia i spawania ściany grodziowej, to raczej nie ma dużego strachu. Byle elektryka była zrobiona poprawnie i wszystko działało.
Wiadomo że wszystko się da spierdzielić, ale przekładka to głównie wymiana przekładni kierowniczej i deski (tak, upraszczam).

Awatar użytkownika

Maćko
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Samochód: Megane III GT Tce 180

12 lis 2019, 10:41  

Też warto mieć na uwadze że Anglika później będzie zdecydowanie trudniej komuś odsprzedać. Tym bardziej za parę lat, gdy ceny spadną i nie będzie nawet pola do popisu aby dać atrakcyjną cenę względem Europejczyków

efgie
Samochód: MIIIGT220

12 lis 2019, 11:16  

Najgorsza to chyba elektryka. Jeżeli ktoś przedłużał wiązkę samodzielnie a nie położył europejskiej w całości to poprawianie tego może być koszmarem. Wchodziłbym bym tylko jeżeli cena byłaby drastycznie niższa.

Awatar użytkownika

PatiEK_PL

12 lis 2019, 11:25  

Bez przesady. Największa robota to chyba elektryka drzwi/okien.

Awatar użytkownika

Mocarz3
Fake RS Owner
Fake RS Owner
Miejscowość: Centralna Polska
Samochód: Megane 3 GT Coupe 190KM

12 lis 2019, 12:03  

i potem cuda się dzieją...

znajomy kupił C3 w Polsce i o niedługim czasie okazało się że mocno gubi prąd, pojechał do ASO i dopiero tam go uświadomili że to przeróbka z Anglika (zrobiona w DE). Do Polski przyszedł jako Europa, kupa problemu ..nikt tego nie chciał poprawiać. Finał taki że po wielkich bólach udało mu sie oddać auto właścicielowi (który - kobieta nie rozumiał/a w czym jest rzecz)

a jak budżet mały to GT sobie kup kolego..części tańsze a frajda też jest z jazdy.

Awatar użytkownika

PatiEK_PL

12 lis 2019, 12:23  

W M2 przekładkę się da zrobić samemu, mając dostępny kanał/podnośnik i podstawową wiedzę elektryczną. To naprawdę nie jest rocket science. Imprezy i Hondy się trudno przekłada bo ściana grodziowa jest niesymetryczna i jest dużo cięcia i spawania.

Autor tematu
Miki392

13 lis 2019, 18:32  

Shymek pisze:
Miki392 pisze:...

viewtopic.php?f=104&p=7370#p7370

Sorki już się przywitałem ;)

Autor tematu
Miki392

13 lis 2019, 18:43  

Dziękuje bardzo za odpowiedzi i dyskusje. Szukam M3RS do 50 tys. zł jednak nic w internecie nie ma wartego uwagi może 2 sztuki za równo 50 tys. zł ale wpadł mi przerobiony anglik za 42 tys. zł w CUP-ie i dlatego zacząłem brać go pod uwagę. Osoba, która sprzedaje go przerabiała już 2 lata temu dla siebie anglika m3rs, którym do tej pory jeździ więc już chyba jakieś pojęcie ma. Zgadzam się, że trudniej odsprzedać takiego anglika tak jak ja teraz myślę czy warto w to iść tak kiedyś wiele osób też tak będzie myślało.

maxkorzen
Real RS Owner
Real RS Owner
Samochód: M3GT220@304 kombi

15 lis 2019, 22:03  

Kup po prostu Anglika i Jezdzij bez przekładki.

•   Informacje